Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Sokalskiego i Obrońców Mławy wypięknieją

Magdalena Grzywacz / 12 czerwca 2018

Trwają prace przy przebudowie chodników w ul. Sokalskiego. Podobna metamorfoza czeka wkrótce także odcinek trotuaru w ul. Obrońców Mławy. Po zakończeniu robót, na jezdniach obu traktów zostaną położone nowe nawierzchnie z kostki brukowej.

Przebudowywane są oba chodniki w Sokalskiego, na całej długości ulicy (dotychczasowe – wykonane z asfaltu – są już mocno zniszczone, m.in. ze względu na prowadzone dawniej w tym rejonie prace związane z budową sieci wodociągowej, telekomunikacyjnej i gazowej). Na Obrońców Mławy odnowiony zostanie trotuar po prawej stronie drogi (patrząc od strony skrzyżowania z Piłsudskiego), na połowie długości ulicy. Docelowo na wymienionych odcinkach przebudowana zostanie także jezdnia – na każdej z ulic pojawi się nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Wszystkie prace powinny zostać sfinalizowane do końca sierpnia br. Dzięki nim znacznie zwiększą się bezpieczeństwo i komfort osób korzystających ze wspomnianych traktów.

Prace na zlecenie Urzędu Miasta Mława wykonuje Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Ich łączny koszt wynosi ok. 200 tys. zł. W czasie trwania robót na ulicach Sokalskiego i Obrońców Mławy można się spodziewać przejściowych utrudnień komunikacyjnych. Kierowców i pieszych prosimy o zachowanie ostrożności.

KN / UMM