Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Podpułkownicy w Mławie: Jeszcze tu wrócimy!

Magdalena Grzywacz / 16 maja 2018

Oficerowie i pracownicy Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie i podległych wojskowych komend uzupełnień wyruszyli w podróż historyczno-geograficzną po Polsce. Na ich trasie znalazła się Mława. Z naszego miasta wywieźli bardzo dobre wrażenia. – Było to nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie – zapewniali.

Członkowie wycieczki odwiedzili dwa ważne miejsca w naszym mieście: ratusz i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim spotkali się w jego gabinecie ppłk Dariusz Bojarski, ppłk Jarosław Plewa i Justyna Kulesza z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim ppłk Mariusz Witkowski. Gospodarz miasta powitał ich w Mławie oraz opowiedział kilka ciekawostek z nią związanych. W muzeum gościła ich p.o. Dyrektora placówki Barbara Zaborowska, natomiast stałą wystawę historyczną pokazał kustosz Jacek Wilamowski (później pojechał jeszcze z nimi na pole bitwy pod Mławą w Uniszkach Zawadzkich i do pobliskiego mauzoleum). Największe wrażenie zrobiły na zwiedzających eksponaty związane z II wojną światową.

Goście z Warmii i Mazur wręczyli Sławomirowi Kowalewskiemu i Barbarze Zaborowskiej pamiątkowe tabliczki z podziękowaniami. Jak zapewnili, Mława zrobiła na nich duże wrażenie. – Było to nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie – mówili.

KN / UMM
Obrazki galerii: