Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Konrad Wtulich – mławianin drugi raz na Tour de Pologne!

Krzysztof Napierski / 12 września 2018

Mławski kolarz Konrad Wtulich znalazł się w obsłudze technicznej tegorocznego Tour de Pologne. Obserwował na żywo najważniejsze momenty wyścigu. W tej roli podczas największej imprezy kolarskiej w Polsce występował już drugi raz.

Jako członek obsługi technicznej Konrad Wtulich towarzyszył zawodnikom na motocyklu. W zeszłym roku wiózł sędziego, a w tym – moderatora wyścigu. Jest pod dużym wrażeniem tego wydarzenia. – To impreza na skalę światową. Zobaczyć ją od środka może niewiele osób – mówi Konrad Wtulich. Podczas wyścigu znajdował się przy peletonie lub między peletonem a ucieczką. Obserwował najważniejsze momenty zmagań, wszelkie ataki i przełamania peletonu. Na Tour de Pologne prawdopodobnie będzie jeszcze wracał.

Z imprezy przywiózł pamiątkę – koszulkę moderatora Tour de Pologne – którą podarował burmistrzowi Mławy Sławomirowi Kowalewskiemu. Są na niej autografy zwycięzcy tegorocznego wyścigu Michała Kwiatkowskiego oraz dwóch innych jego uczestników: Przemysława Niemca i Cesare’a Benedettiego. Koszulkę burmistrz przeznaczy do zlicytowania na cel charytatywny.

Swoją przygodę z kolarstwem Konrad Wtulich rozpoczął już jako dziecko. Rywalizował przeważnie amatorsko w wyścigach MTB i długodystansowych rajdach na orientację. Za swoje największe osiągnięcie uważa wywalczone ok. 10 lat temu trzecie miejsce na mistrzostwach Polski rajdów przygodowych.

Gratulujemy wspaniałej pasji i życzymy kolejnych sukcesów!

KN / UMM

Obrazki galerii: