Operetka "WIKTORIA I JEJ HUZAR" w szkole muzycznej, zaproszenie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Operetka "WIKTORIA I JEJ HUZAR" w szkole muzycznej, zaproszenie

Agnieszka Puzio-Dębska / 04 maja 2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie serdecznie zaprasza na spektakle operetki "WIKTORIA I JEJ HUZAR" Paula Abrahama, które odbędą się 23 maja (sobota) i 24 maja (niedziela) o godz. 17:00 oraz 4 czerwca(czwartek) o godz. 18:00 w sali koncertowej szkoły.

Bilety można nabywać w bibliotece szkolnej od poniedziałku do piątku w godz. 16:30 - 19:00 oraz w sobotę od godz. 9:00 do 14:00. Cena biletu - 10 zł.

Równocześnie informujemy, że bilety na spektakle szkolne w dniach 18, 19, 20 i 22 maja zostały już całkowicie sprzedane.

Premiera  spektaklu będzie miała miejsce podczas Nocy Muzeów w sobotę, 16 maja (sonbota) o godz. 19:00 w Oranżerii w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Wstęp wolny. 

W historii mławskiej szkoły muzycznej, która wkrótce obchodzić będzie 40-lecie swojego istnienia, jest to już 10 pozycja sceniczna wystawiana siłami uczniowskimi.
Operetka ta, zaprezentowana po raz pierwszy 85 lat temu, w 1930 roku w Budapeszcie, święci triumfy po dziś dzień. Wielowątkowość akcji, ciekawa warstwa muzyczna i pole do popisu aktorskiego to niewątpliwie główne jej zalety.

STRESZCZENIE LIBRETTA:

Schwytanemu do rosyjskiej niewoli rotmistrzowi huzarów,Stefanowi Koltayowi, udaje się uciec razem ze swoim ordynansem, Janczym. Tymczasem bezskutecznie szukająca go Wiktoria dostaje potwierdzenie jego śmierci i z rozsądku wychodzi za mąż za szwajcarskiego ambasadora w Rosji. Drogi tytułowych bohaterów ponownie się krzyżują, gdy huzar dociera do ambasady z prośbą o pomoc i w małżonce ambasadora rozpoznaje swoją miłość...

Zapraszamy do śledzenia perypetii zakochanej pary na tle komicznych potyczek miłosnych temperamentnego Janczego z "nie dającą sobie w kaszę dmuchać" pokojowką Wiktorii, Riquette oraz pewnej siebie Japonki O Lia San z dobrodusznym, aczkolwiek nieco gamoniowatym bratem Wiktorii, Ferrym. A wszystko to okraszone tańcami, scenami zbiorowymi, różnorodnością nastrojów i finałową huczną węgierską zabawą - winobraniem.

Zapraszamy na spektakle i do wspólnej zabawy słowami ze sceny winobrania

„Winobrania święto dziś więc porzuć troski, smutną myśl

Tysiące odłóż ważnych spraw i z nami się tu baw!!!"