Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Zuzanna Dębińska


Mławska młodzież w akcji: Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Publikowane od

Dziś (13 maja 2026 roku) Park Miejski w Mławie stał się areną niezwykle ważnych zmagań, za sprawą Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Polskiego Czerwonego Krzyża, w których głównymi bohaterami była młodzież ze szkół średnich. Wydarzenie zyskało wysoką rangę dzięki obecności przedstawicieli lokalnych władz.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Mławie Grzegorz Ceryn wraz z Grażyną Leis oraz patroni honorowi wydarzenia: Burmistrz Miasta Mława Piotr Jankowski i Starosta Mławski Witold Okumski.

Uczniowie szkół średnich mierzyli się w rywalizacji sprawdzającej ich wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w ratowaniu ludzkiego życia. Dzięki takim inicjatywom młodzi mławianie nie tylko uczą się opanowania w sytuacjach kryzysowych, ale także budują postawy prospołeczne i empatię wobec osób potrzebujących pomocy.

WP UMM 

[fot. Zuzanna Dębińska]


Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/mlawska-mlodziez-w-akcji-mistrzostwa-pierwszej-pomocy-pck