Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Zawodnicy KS Zawkrze na Mistrzostwach Mazowsza Młodzików U-16 w lekkiej atletyce

Publikowane od

W sobotę 17 września na Stadionie MOSiR-u w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza U-16 w lekkiej atletyce, które kończą kalendarz startów w tym roku dla młodzików KS Zawkrze Mława.

Tego dnia trójka wychowanków instruktora Krzysztofa Koziatka startowała w dwóch konkurencjach biegowych i jednej technicznej.

Dużym sukcesem dla naszej sekcji okazał się konkurs pchnięcia kulą (3kg) kobiet, w którym to Blanka Karol (2007) zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowy medal, ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 9 metrów i 97 centymetrów. Przypomnijmy, że Blanka jest również brązową medalistką w tej konkurencji z XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w czerwcu. Tam pchnęła kulę na odległość 9 metrów i 70 centymetrów.

Duże brawa za start i walkę do samego końca należą się również naszym biegaczom. Magdalena Fijałkowska (2008) rywalizowała z rówieśniczkami w biegu na 600 m, zajmując ostatecznie 11. miejsce z czasem 1:55,71, a Jakub Bieliński jako nasz jedyny sprinter mierzył się z dystansem 100 m. Przebiegł go w czasie 12.92, zajmując 8. miejsce w całej stawce (do finału kwalifikowało się 6 osób). Uzyskany rezultat jest jego nowym rekordem życiowym!

Gratulujemy naszym zawodnikom i ich trenerowi.

KS Zawkrze Mława


Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/zawodnicy-ks-zawkrze-na-mistrzostwach-mazowsza-mlodzikow-u-16-w-lekkiej-atletyce