Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Kolejny aktywny tydzień w Mławie

Publikowane od

Przed nami kolejny pełen atrakcji tydzień w Mławie. Coś dla siebie znajdą miłośnicy sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, tańca, muzyki, sztuki scenicznej, literatury i nauki. Przede wszystkim jednak swoje wielkie świętowanie będą miały dzieci.

W sobotę o godz. 9:00 przy pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – o ile aura nie pokrzyżuje planów – rozpoczynają się zajęcia nordic walking. Spacer ścieżkami mławskiego lasu to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia oraz zadbanie o zdrowie i kondycję. Tego samego dnia na bezpłatne zwiedzanie zaprasza w godzinach 8:00-15:00 Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Warto się wybrać i zobaczyć odnowione wystawy – część eksponatów, tych szczególnie dobrze znanych mławianom, prezentuje się od niedawna w zmienionej odsłonie.

W niedzielę 5 czerwca w Mławie świętują najmłodsi. Tego dnia, w ramach miejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, niemal cały park oddajemy w użytkowanie dzieciom. Na estradzie zaplanowane są występy uczniów mławskich placówek oświatowych i uczestników zajęć Miejskiego Domu Kultury, konkursy, pokazy taekwondo i cheerleaderek, ale również mnóstwo innych atrakcji. Na pozostałej przestrzeni parku do dyspozycji będą m.in. gokarty, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, stoiska gastronomiczne, malowanie twarzy, tory przeszkód, trampoliny, pokazy samochodów służb mundurowych oraz kąciki tematyczne z ofertą wszystkich podmiotów biorących udział w imprezie. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć TUTAJ.

W najbliższych dniach nie zabraknie też atrakcji dla miłośników sztuki scenicznej i muzyki klasycznej. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie powraca do wspaniałej tradycji spektakli muzycznych i zaprasza na piętnastą już premierę w swojej historii. Opera pt.: „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego do tekstu Wojciecha Bogusławskiego w reżyserii Michała Gogolewskiego wystawiona zostanie 4 czerwca (sobota) o godzinie 18:00 i 5 czerwca (niedziela) o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej im. Witolda Gębickiego PSM. Wejściówki można nabyć w bibliotece szkoły muzycznej jeszcze w piątek od 16:15 do 19:15 i w sobotę od 8:00 do 12:00.

W środę 8 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie odbędzie się Powiatowe Święto Nauki im. Tadeusza Korzybskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej I LO. Młodzież będzie mogła obejrzeć film edukacyjny o patronie Święta Nauki – Tadeuszu Korzybskim. Zwycięzcom konkursu „W obiektywie matematyka”, a także innych konkursów z dziedzin matematyki i fizyki, zostaną wręczone nagrody. Natomiast o 13:00 – wirtualna wystawa „Wynalazki Leonarda da Vinci”. Zapraszają I LO i Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie.

Tego samego dnia ulicami Starego Ryku ruszy IX Bieg im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza. Do wspólnej rywalizacji zapraszają dzieci i młodzież Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie oraz Parafia pw. św. Stanisława BM w Mławie. Start biegów o godz. 19:00 sprzed kościoła pw. Świętej Trójcy. Biuro zawodów będzie czynne już od godziny 17:00.

W czwartek 9 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie odbędą się dedykowane młodzieży szkół średnich warsztaty literackie pod nazwą „Prus na bloga”, które poprowadzi pisarka Monika Sawicka (potrwają ok. 2,5-3 godz.). Na bazie tekstów Bolesława Prusa uczestnicy poćwiczą pisanie tekstów różnej długości – np. bloga lub innych w mediach społecznościowych – które wzbudzą zainteresowanie czytelników. Dowiedzą się również kilku ciekawostek o B. Prusie i dziewiętnastowiecznej Mławie. Zgłoszenia są przyjmowane w godz. 8:00-16:00 pod nrem tel. 601 092 206. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty są częścią projektu „Wszystkie światy Bolesława Prusa” realizowanego przez MBP w Mławie, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie zachęca do udziału w X edycji Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Warsztaty odbędą się w dniach 10 i 11 czerwca 2022 r. (piątek-sobota) w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie a finał zaplanowano na 19 czerwca 2022 r.

W sobotę 11 czerwca o godz. 11:00 na „Ptasie wesele” zaprasza do sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie Teatr Słuchaj Uchem. W programie: warsztaty plastyczne „Ptasie Maski” z Kają Prusinowską (godz. 11:00-12:00), spektakl muzyczny „Ptasie Wesele” (12:30-13:30) i rodzinna potańcówka „Bal u króla ptaków” (13:30-14:30).

Tego samego dnia pierwsza z letnich imprez organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Mławie w parku miejskim. Od tego dnia w każdą sobotę w godz. 17:00-20:00 odbywać się będą potańcówki letnie przy muzyce zespołów DUO i Golden Night. Na dobry początek – 11 czerwca – zespół DUO.

Dzień później, w niedzielę 12 czerwca o godz. 18:00, na estradzie plenerowej w parku miejskim wystąpią znani cygańscy artyści muzyczni Dziani i Cygańscy Książęta. Zaprasza organizator – Miejski Dom Kultury w Mławie.

Życzymy dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć w Mławie!

oprac. KN


Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/kolejny-aktywny-tydzien-w-mlawie