Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Agnieszka Puzio-Dębska


Finał IX edycji Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej

Publikowane od

W niedzielę 20 czerwca 2021 r. w Zabytkowym Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się finał IX edycji Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Uczestnicy warsztatów zostali ocenieni i otrzymali nagrody w kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-14 lat i ponad 15 lat. Dla najmłodszych trzech uczestniczek zostały ufundowane dodatkowe nagrody.

Wszystkie nagrody sponsorowane były przez Urząd Miasta w Mławie i Starostwo Powiatowe w Mławie. Obecna na uroczystości poseł na Sejm RP Anna Cicholska również wręczyła od siebie drobne upominki.

Wydarzeniu temu towarzyszyła wystawa prac uczestników warsztatów oraz koncert. Zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania utworów Fryderyka Chopina i Tekli Bądarzewskiej w wykonaniu Michała Tyczyńskiego. Koncert zapoczątkował obchody Roku Tekli Bądarzewskiej w Mławie. O wyborze utworów zdecydował i przybliżył mławianom twórczość Bądarzewskiej ich wykonawca. Spośród utworów,  urodzonej w Mławie pianistki, zaprezentowane zostały cztery: Mazurek, Nadzieja, Wizja oraz Echo leśne. Według wykonawcy utwór „Wizja” jest „perełką” muzyczną.

I miejsce:
1. Gabriela Koźlakiewicz
2. Zuzanna Koźlakiewicz
3. Maja Bogucka
4. Maria Lewandowska
5. Antonina Kiewlicz

II miejsce:
1. Julia Król
2. Antonina Łukasik
3. Amelia Rzemieniewska
4. Zofia Pydyn

III miejsce:
1. Zofia Kordulewska
2. Magdalena Szczepańska
3. Emilia Łukaszewska
4. Amelia Golubska

Wyróżnienia:
1.Gabriela Lipka
2. Gabriela Golon
3. Anna Lewandowska
4. Nadia Wiśniewska

Wyróżnienia specjalne dla najmłodszych uczestników:
1. Barbara Kordulewska
2. Alicja Koźlakiewicz
3. Julia Grzybek

Zadanie zostało dofinansowane z Samorządu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2021 r.

 

 


Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/final-ix-edycji-konkursu-plastycznego-im-hanny-rudzkiej-cybisowej