Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Krzysztof Napierski

Sukcesy zawodników KS Zawkrze

Publikowane od

W sobotę 7 września w Olecku zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16 w Lekkiej Atletyce, w których wzięło udział sześciu zawodników reprezentujących mławski Klub Sportowy Zawkrze. Młodzi lekkoatleci pod okiem swojego trenera Krzysztofa Koziatka odnieśli kolejne sukcesy w swoich sportowych karierach.

Najbliżej podium był Patryk Bedra, który zajął 4. miejsce w skoku w dal, skacząc na odległość 5.93 cm i ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Świetnie zaprezentował się również Igor Granoszewski, który po dobrym biegu eliminacyjnym na 100 m (12.42 s) zakwalifikował się do finału. Tam z wynikiem 12.49 s zajął ostatecznie 8. miejsce.

8. miejsce zdobył również Szymon Gorlewski, specjalizujący się w biegu na 300 m. Uzyskał on czas 41.43, który jest jego nowym rekordem życiowym. W zawodach na 300 m wystartowała także Anna Wtulich, która uzyskała czas 48.93, natomiast Konrad Kuciński w biegu na 100 m uzyskał wynik 12.94.

Dominik Dąbrowski – długodystansowiec KS Zawkrze – w biegu na 1000 m uzyskał czas 3:03.68 i zajął wysokie 11. miejsce.

Największym sukcesem mławskiej reprezentacji okazało się jednak zwycięstwo sztafety 4X100 m młodzików.  Sztafeta biegła w składzie: Granoszewski, Gorlewski, Kuciński, Bedra. Uzyskali oni czas 47.45 i zostali tym samym mistrzami makroregionu.

Należy podkreślić również, że w klasyfikacji klubowej KS Zawkrze uplasowało się na 22. miejscu, co również jest wielkim sukcesem, ponieważ w mistrzostwach wzięło udział 48 klubów sportowych.

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!