Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Krzysztof Napierski

Trzy kilometry poniżej dziesięciu minut – Białorusini bezkonkurencyjni!

Publikowane od

Reprezentacja Sił Zbrojnych Republiki Białorusi zwyciężyła w II Międzynarodowym Drużynowym Biegu Żołnierskim na 3000 m o Puchar Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Burmistrza Miasta Mława. W sumie na starcie zameldowały się w piątek 23 sierpnia 24 reprezentacje. Wszyscy z powodzeniem ukończyli bieg, ale łatwo nie było – dający się we znaki upał sprawiał, że niektórych biegaczy koledzy wręcz nieśli na ramionach przez linię mety.

Drugie miejsce w klasyfikacji open zajęli żołnierze 11 Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania, trzeci stopień podium wywalczyli natomiast reprezentanci 12 Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina. Przyznano także nagrody specjalne w kategorii Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Tutaj pierwsze miejsca zajęły kolejno: Rzeszów, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe wyniki sportowej rywalizacji można znaleźć na stronie https://superczas.pl/biegzolnierskimlawa/wyniki#main.

Trasa trzykilometrowego biegu wiodła ulicami wokół parku (w miejskim ogrodzie miał on zarówno swój start, jak też metę). Aby ukończyć rywalizację, trzeba było zaliczyć dwa półtorakilometrowe okrążenia. Dla najlepszych czekały puchary i medale, które wręczali na plenerowej scenie gospodarz zawodów – Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski – oraz przedstawiciel Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec. Każda drużyna otrzymała dodatkowo zestaw upominków.