Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Magdalena Grzywacz


Tablica przy muralu odsłonięta

Publikowane od
Publikowane do

W środę 4 września 2017 r., tuż przed organizowaną przez Burmistrza Miasta Mława i grupę SUEZ konferencją „Razem dla środowiska”, odsłonięto tablicę pamiątkową przy muralu powstałym latem przy ul. Powstańców Styczniowych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Julia Brzozowska i Natalia Sapeda – pomysłodawczynie kampanii „Nawidzę”, w ramach której powstał mural; patronujący akcji Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski; Dyrektor SUEZ Polska Katarzyna Muszyńska (firma wsparła finansowo malowanie muralu) oraz Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie Jan Przybyłek (mur, na którym powstało dzieło, znajduje się na terenie spółki). W krótkim wystąpieniu za wspaniałą inicjatywę dziękował wszystkim burmistrz Sławomir Kowalewski. – Ten projekt ma głębokie przesłanie, bardzo ważne, aktualne i żywe w obecnych czasach […]: wzajemny szacunek, tolerancja, akceptacja i miłość. To jest bardzo cenne. Jestem pełen podziwu dla was, osób bardzo skromnych, mieszkanek Mławy, które potrafiły przekonać bardzo wiele osób do tego, żeby ten projekt został zrealizowany – zwracał się do Julii Brzozowskiej i Natalii Sapedy. Słowa uznania kierował też za pośrednictwem obecnych przedstawicieli mediów do wszystkich, którzy w minione wakacje włączyli się do wspólnego malowania muralu oraz odcisnęli ślady swoich dłoni na biegnącym wzdłuż niego chodniku.

Przypomnijmy: mural stworzony przez Adama Walasa i Annę Koźbiel-Walas – znanych artystów mających na swoim koncie wiele tego rodzaju dzieł – w sposób alegoryczny przedstawia walkę dobra ze złem, miłości z nienawiścią. Jasna, niebieska strona zwycięża w tym starciu, zamalowując agresywną, plującą żółtym jadem czerń. Inicjatywa jest elementem wspieranej przez Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego kampanii społecznej „Nawidzę”, propagującej idee tolerancji i wzajemnego szacunku.

KN / UMM


Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/tablica-przy-muralu-odslonieta