Autor: Sylwia Tryjanowska

Dzień Dziecka w SP1

Publikowane od
Publikowane do

1 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. Już przed 8.00 uczniowie wyruszyli do kina na film pt. „Riko – prawie bocian”. Po powrocie z kina odbył się II Bieg Uliczny z okazji Dnia Dziecka.

W kategorii klas I-IIII -  dziewcząt: pierwsze miejsce zdobyła Amelia Butryn z kl. IIIc, drugie miejsce - Ola Górna z kl. IIIb, trzecie - Ala Pszczółkowska z kl. IIIc, w kategorii chłopców: pierwsze miejsce zdobył Kacper Michalski z klasy IIIb, drugie – Antoni Chmielewski z kl. IIb, trzecie – Filip Kwiatkowski z kl. Ia. W kategorii klas IV-VI dziewcząt: pierwsze miejsce zdobyła Anna Wtulich z kl. VIa, drugie – Sylwia Rząp z kl. VIb, trzecie – Zuzanna Piotrkowska z kl. Va, w kategorii chłopców: pierwsze miejsce zdobył Mateusz Powązka z kl. Va, drugie miejsce – Marcel Malinowski  z kl. VIa, trzecie miejsce – Mateusz Kućko z kl. VIb. Po biegu wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Dyrektor Janina Lampkowska złożyła życzenia dzieciom z okazji ich święta i wręczyła medale zwycięzcom Biegu. Następnie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie nastąpiła degustacja zdrowej żywności, którą przygotowały mamy z każdej klasy wraz z uczniami. Na stołach królowały owoce i warzywa w najróżniejszych postaciach. Wszystkim smakowało!!!

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali: Monika Żak, Łukasz Dobrowolski, E. Łuba i M. Kwiecińska.