Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)
Autor: Andrzej Porzeziński
Opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej dla inwestycji „Termomodernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej” w Mławie.
Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej dla inwestycji „Termomodernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej” w Mławie.
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na opracowaniu kompleksowej dokumentacji projektowej dla inwestycji „Termomodernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej”.
1) Z uwagi na fakt, że budynek biblioteki i muzeum położony jest w układzie urbanistycznym wpisanym do rejestru zabytków należy pozyskać aktualne warunki konserwatorskie, a dokumentację uzgodnić z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
2) Przy projektowaniu należy uwzględnić możliwość rozdzielenia instalacji c.o. na dwa niezależne węzły cieplne zgodnie z sugestią Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie oraz rekuperację, czyli mechaniczną wentylację wewnętrzną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła.
2. Założenia wstępne do wykonania prac projektowych:
1) Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac należy wykonać szczegółową inwentaryzację poszczególnych elewacji budynku. działania te są bezwzględnie konieczne z uwagi na wyjątkową jakość artystyczną elementów dekoracyjnych, a zarazem niezbędne w przypadku konieczności odtworzenia.
2) Wykonanie badań, mających na celu ustalenie pierwotnej kolorystyki budynku;
3) Ekspertyza budowlana oraz projekt wykonania zabezpieczenia przeciwwilgociowego budynku biblioteki i muzeum;
4 Wykonanie badań, mających na celu ustalenie przyczyn pojawiania się w obszarze tynków zewnętrznych licznych odspojeń i pęknięć;
5) Wykonanie audytów energetycznych ze wskazaniem najwłaściwszej metody przeprowadzenia termomodernizacji;
6) Naprawa i wymiana pękniętych tynków;
7) Wymiana stolarki okiennej, skrzydła powinny być drewniane i zachować obecne wymiary;
8) Naprawa i wymiana obróbek blacharskich, balustrady balkonowej;
9) Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku biblioteki i muzeum;
10)Ocieplenie dachu z ewentualną wymianą pokrycia dachowego budynku biblioteki
i muzeum;
11) Wymiana rynien i rur spustowych;
12) Wymiana instalacji odgromowej;
13) Wymiana instalacji CO i CWU, w tym wykonanie odrębnego węzła ciepła zarówno dla biblioteki jak i muzeum;
14) Prace remontowe (odtworzeniowe) wewnątrz budynku biblioteki i muzeum;
15) Przeanalizowanie możliwości wprowadzenia form dekoracyjnych ostatniej nadbudowanej kondygnacji budynku biblioteki. Jej charakter musi korelować
z istniejącą zabytkową formą zdobień architektonicznych;
16) Inne prace remontowe niezbędne do wykonania, ujawnione w trakcie inwentaryzacji obiektów.
3. Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie dla każdego z obiektów odrębnej kompletnej dokumentacji, w skład której wchodzą następujące elementy:
1) szczegółowa inwentaryzacja architektoniczno-budowlana obiektu zabytkowego (5 egz. + 2 egz. CD);
2) audyt energetyczny – w wersji analogowej i elektronicznej (5 egz. + 2 egz. CD);
3) projekt budowlany – w wersji analogowej i elektronicznej (5 egz. + 2 egz. CD);
4) projekt wykonawczy – w wersji analogowej i elektronicznej (5 egz. + 2 egz. CD);
5) kosztorys inwestorski – w wersji analogowej i elektronicznej (2 egz. + 2 egz. CD);
6) kosztorys ofertowy – w wersji analogowej i elektronicznej (2 egz. + 2 egz. CD);
7) przedmiar robót – w wersji analogowej i elektronicznej (2 egz. + 2 egz. CD);
8) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – w wersji analogowej
i elektronicznej (2 egz. + 2 egz. CD)
9) Zbiorcze Zestawienie Kosztów – w wersji analogowej i elektronicznej (2egz. +CD);
4. Do obowiązków Wykonawcy należy również uzyskanie nieprawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Wykonawca opracuje komplet dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o założenia wstępne, niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizję lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym. W przyjętych rozwiązaniach projektowych muszą być użyte wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania. W przypadku powoływania się podczas opisywania przyjętych rozwiązań projektowych na konkretne nazwy własne gotowych produktów i/lub gotowe rozwiązania systemowe producentów, wykonawca ma obowiązek określić konkretne parametry techniczne i jakościowe danego rozwiązania projektowego oraz umieścić informację o możliwości zastosowania rozwiązania równoważnego pod warunkiem spełnienia wskazanych parametrów technicznych i jakościowych.
Wykonana dokumentacja musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Do obowiązków Wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie od potrzeb: map do celów projektowych oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń
i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym
z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych,
w szczególności: wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do sieci gestorów mediów, uzgodnienie „ZUDP”, uzyskanie pozwoleń i/lub uzgodnień od Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków i inne.
Koszty uzyskania w/w dokumentów ponosi Wykonawca.
Opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub stosownie od wymagań dokonanie skutecznego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę, oraz przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (ODRĘBNIE BUDYNEK MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ I MUZEUM ZIEMI ZAWKRZEŃSKIEJ).
Dokumentację projektową należy opracować w formie tradycyjnej (papierowej) zgodnie
z wcześniejszym wyszczególnieniem oraz na nośniku elektronicznym z zapisem na CD/DVD w formacie ogólnodostępnym – opracowania tekstowe w formacie* .pdf z możliwością
wyszukiwania, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, dodatkowo kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.ath.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na zamawiającego;
- udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania skierowane przez oferentów w prowadzonym postępowaniu przetargowym na roboty budowlane.
Zamawiający wymaga opracowania dokumentacji projektowej w formie pozwalającej na udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie prac termomodernizacyjnych w częściach.
Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/opracowanie-kompleksowej-dokumentacji-technicznej-dla-inwestycji-termomodernizacja-budynku