Autor: Agnieszka Puzio-Dębska

VI Letni Festiwal Tańca za nami

Publikowane od
Publikowane do

W sobotę, 13 czerwca odbył się VI Letni Festiwal Tańca, impreza pod Honorowym Patronatem Starosty Mławskiego, Pana Włodzimierza Adama Wojnarowskiego. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 w Mławie impreza po raz kolejny gościła w pięknej hali sportowej tej szkoły. Mławskie Centrum Tańca reprezentowało 25 par, 10 par w kategoriach sportowych i 15 par w kategoriach rekreacyjnych.

W kategoriach rekreacyjnych I miejsce w kategorii do 7 lat kl. G zdobyli: Marcel Chrząszczewski i Wiktoria Gorzechowska (MCT), natomiast w kategorii 8-9 lat kl. G - Michał Żurawiński i Marcelina Zielińska (MCT). W kategoriach sportowych na uznanie zasługują również wyniki kilku par Mławskiego Centrum Tańca. W kategorii 10-11 lat kl. E - IV miejsce Jakuba Żelika i Izabeli Wydurskiej. W kategorii 14-15 lat kl. D - dwie pary stanęły na podium - brązowe medale zdobyli Michał Baran i Aleksandra Walczak, złoto powędrowało do Daniela Morgisza i Aleksandry Szelągowskiej. W kategorii powyżej 15 lat i klasie B w tańcach standardowych, najlepsza mławska para, Szymon Zakrzewski i Julia Giesek, wytańczyli srebrne medale, natomiast okazali się niepokonani w tańcach latynoamerykańskich, w których, podobnie jak w standardzie pokonali pary z Sulejówka, Iławy, Olsztyna i Warszawy

Turniej był dla wielu par zwieńczeniem ciężkiej całorocznej pracy, większość par potwierdziła swoje wyniki z początku sezonu, tak, jak m.in. Szymon i Julia, którzy w tym roku na Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich zdobyli najlepsze miejsce spośród mławskich par.

Wielu parom nie udało się wystartować z powodu zbyt wysokich klas posiadanych jak na swój wiek i słabo w związku z tym obsadzonych kategorii. Nasi najlepsi 10-11 latkowie, Mateusz Siemianowski i Aleksandra Woźniak mimo młodego wieku i krótkiego stażu tanecznego praktycznie czekają już tylko na zdobycie brakujących punktów do klasy C. Ostatnie ich starty to same zwycięstwa: w Ciechanowie, Białej Podlaskiej i Mętowie k/Lublina. Podobną sytuację mają ich czternastoletni koledzy, Bartosz Bojarski i Karolina Stryjewska, którzy po udanej serii zwycięstw przeszli do klasy B w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Na ich występ przyjdzie nam zatem poczekać do 3.10, kiedy to w Mławie podczas turnieju Mława Open rozgrywane będzie Grand Prix Polski tej kategorii, podobnie jak w kategorii 16-18 lat, w której z pewnością zobaczymy Szymona i Julię.

VI Letni Festiwal Tańca został zorganizowany dzięki wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Mławie oraz sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, podobnie, jak rodzicom naszych tancerzy, którzy pomogli całą imprezę sprawnie przygotować.

źródło: KS Centrum Tańca