Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: root@npc.pl


Projekt Socjalny “Przyjazny Dom”

Publikowane od
Publikowane do

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie Pani Dorota Kaczorek Urban Zarządzeniem Nr 20 z dnia 1 września 2009r. powołała Zespół Projektowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie do realizacji projektu socjalnego “Przyjazny Dom” dotyczącego remontu klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy ulicy Stary Rynek 2.
W skład Zespołu weszli:
Bożena Frankowska - koordynator Zespołu
Ewa Rzepczyńska
Urszula Kaszubiecka
Justyna Okońska
Krzysztof Kwiatek
Na podstawie przeprowadzonych wywiadów środowiskowych, ankiet oraz rozmów z poszczególnymi lokatorami ustalono, że mieszkańcy budynku widzą problem i chętni są do współpracy na rzecz poprawy estetyki i bezpieczeństwa swojego miejsca zamieszkania.
Mając na uwadze fakt, iż budynek znajduje się w centrum miasta i powinien stanowić jego wizytówkę oraz zapał jego mieszkańców do wprowadzenia zmian, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie zdecydowali się na koordynację działań w celu poprawy warunków mieszkaniowych kamienicy przy ul. Stary Rynek 2
W dniu 25.09.2009r. zawarto porozumienie o współpracy w celu realizacji projektu socjalnego “Przyjazny Dom”. Partnerami projektu są:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Urząd Miasta w Mławie;
Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej budynku przy ulicy Stary Rynek 2;
Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Mławie;
Komitet Osiedlowy Nr 1;
Mieszkańcy budynku przy ul. Stary Rynek 2.
Realizacja projektu przewidziana jest na okres październik, listopad 2009r.
Główne cele projektu to:
aktywizacja mieszkańców poprzez włączenie ich do realizacji projektu,
organizowanie społeczności lokalnej,
stworzenie pomostu porozumienia między administratorem budynku a mieszkańcami,
wzmocnienie poczucia własnej wartości mieszkańców,
wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa,
zintegrowanie środowiska poprzez wspólną pracę oraz wywołanie poczucia odpowiedzialności za wspólne mienie, dzięki czemu mieszkańcy będą dbali o zachowanie czystości.
W wyniku wspólnych działań partnerów zaangażowanych w realizację projektu spodziewamy się, iż mieszkańcy remontowanego budynku poczują się dowartościowani, poprawi się estetyka i bezpieczeństwo miejsca zamieszkania. Nastąpi walka z wykluczeniem społecznym, która łączy się nierozerwalnie z istotą społeczeństwa obywatelskiego, a więc oddolną samorealizacją ludzi potrafiących określać swoje potrzeby i interesy. Rezultatem będzie to, iż mieszkańcy zaczną podejmować konkretne działania w celu przezwyciężenia trudnych warunków mieszkaniowych. Szanować będą pracę wykonaną własnymi rękami, uwierzą we własne możliwości. Zwiększy się aktywność i motywacja do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego. Nastąpi integracja wokół wyznaczonego celu.
Podniesienie bezpieczeństwa i estetyki tego budynku służyć będzie nie tylko jego mieszkańcom, poprawi również wizerunek miasta. Sądzimy, iż zrealizowane przedsięwzięcie będzie stanowiło podstawę do podejmowania kolejnych działań.

 


Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/projekt-socjalny-przyjazny-dom