Mazovia MTB Marathon w Mławie

Publikowane od
Publikowane do

Blisko 800 kolarzy stanęło na starcie mławskiej edycji Mazovia MTB Marathon. W niedzielę 19 sierpnia nad zalew Ruda przybyli miłośnicy jazdy na rowerach górskich z całej Polski. Wśród uczestników zabawy z numerem 2200 wystartował burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.
Podobnie jak w każdej edycji maratonu uczestnicy mieli do dyspozycji trzy trasy. Początkujący jechali trasą Hobby o długości 12 km. Bardziej zaawansowani wybrali trasę Mega (43 km). Najbardziej wytrwali zmierzyli się z dystansem Giga (90 km).
Organizatorem cyklu Mazovia MTB Marathon jest założone przez Cezarego Zamanę Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak. Współorganizatorem mławskiej edycji – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.
Na czole peletonu wyścigu startującego znad zalewu Ruda stanęli triumfator Tour de Pologne – Cezary Zamana oraz Sławomir Kowalewski.
Mławskie płaskie i szybkie trasy, umożliwiające rywalizację w zwartym peletonie spodobały się kolarzom. W kategorii Mega i Giga wystartowało 659 zawodników. Wyścig ukończyło 508 zawodników. Sławomir Kowalewski z czasem 02:05:23 uplasował się na 42 miejscu w swojej kategorii wiekowej.
Burmistrz nie był jedynym przedstawicielem Mławy w wyścigu.
Piotr Jankowski uplasował się na 49 pozycji, Wojciech Łachut – 70, Mirosław Reks – 65, Andrzej Klimek – 28, Łukasz Rykowski – 23, Bartek Grędziński – 33, Jerzy Rykowski – 41, Janusz Iwański – 30 (w różnych kategoriach wiekowych).
W 2007 roku rozegranych zostanie łącznie 13 wyścigów rowerowych z cyklu Mazovia MTB Marathon. Mamy nadzieję, że Mława także w przyszłości będzie gościła uczestników tej imprezy.