Mława

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Magdalena Grzywacz


89 wniosków na wymianę pieców pierwszego dnia!

Publikowane od

W poniedziałek 9 lipca w Urzędzie Miasta Mława ruszył nabór wniosków o dotację celową na wymianę źródeł ciepła. Tylko tego dnia kancelaria ratusza przyjęła 89 wniosków od mieszkańców. To już druga edycja programu samorządu Miasta Mława. Poprzednia – zeszłoroczna – również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Dotację można otrzymać na wymianę źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi na nowe źródła ciepła o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Wysokość pomocy, o jaką można się ubiegać, wynosi maksymalnie 6 tys. zł (jednak nie więcej niż 100 proc. poniesionych kosztów) na zakup nowego pieca centralnego ogrzewania, maksymalnie 10 tys. zł (jednak nie więcej niż 100 proc. poniesionych kosztów) na zakup ogrzewacza pomieszczeń z pompą ciepła albo niskotemperaturowej pompy ciepła, dla których źródłem ciepła jest grunt lub podobne źródło bądź 1,9 tys. zł na przyłączenie do sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego nieruchomości, która nie była podłączona do sieci gazowej, przy jednoczesnej wymianie pieca na paliwo stałe na piec gazowy. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono na dotacje 200 tysięcy zł.

Wnioski z niezbędnymi załącznikami (formularze i szczegółowe informacje TUTAJ) można składać w kancelarii urzędu do 30 listopada 2018 r. (zapraszamy w poniedziałki oraz od środy do piątku w godzinach 8.00-16.00, a we wtorki – od 8.00 do 18.00). Informacji o programie dotacji udziela także Wydział Środowiska Urzędu Miasta Mława (pokoje 17 i 18; tel.: 23 654 32 96, wew. 300 i 302).

Po raz pierwszy podobnej pomocy w zakupie nowych źródeł ciepła udzieliliśmy mieszkańcom w 2017 r. Za 368 160,47 zł mieszkańcy wymienili 63 piece zasilane paliwem stałym na 62 piece gazowe i 1 wgłębną pompę ciepła oraz zainstalowali 6 przyłączy gazowych.

Mławian planujących wymianę źródeł ciepła opalanych paliwem stałym na węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne lub pompy ciepła, a także termomodernizację budynków, mogą zainteresować także bezzwrotne dotacje i pożyczki w ramach programu „Czyste powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dofinansowanie będzie można uzyskać dla przedsięwzięć, których wartość kosztów kwalifikowanych wynosi co najmniej 7 tys. zł i nie przekracza kwoty 53 tys. zł. Więcej informacji o tej formie pomocy można znaleźć TUTAJ.

KN / UMM
fot. Magdalena Grzywacz

Adres źródłowy: http://mlawa.pl/artykul/89-wnioskow-na-wymiane-piecow-pierwszego-dnia