Mława

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Agnieszka Puzio-Dębska


PRZYJAZDY.PL - Mława w ogólnopolskiej bazie transportu publicznego

Publikowane od

Miasto Mława przystąpiło do projektu realizowanego przez Studio JZK Sp. z o.o., Dział Realizacji Systemów Transportowych w Rzeszowie pod nazwą PRZYJAZDY.PL.

Bezpłatny projekt polega na przetwarzaniu rozkładów jazdy środków polskiego transportu publicznego w ramach otwartej, niekomercyjnej i niezależnej technologicznie hurtowni danych. Dzięki projektowi prezentowana jest informacja  o publicznych połączeniach multimodalnych w Polsce, dzięki powiązaniu rozkładów jazdy komunikacji wodnej, kolejowej, drogowej, miejskiej i lotniczej.

W portalu PRZYJAZDY.PL prezentowane są dane agregowane automatycznie z innych serwisów, co pozwoli n analizę dostępności komunikacyjnej dowolnego punktu adresowego w Polsce, z wykorzystaniem adresu uniwersalnego, kodu pocztowego, rejestrów TERYT i REGON. Będzie to dostęp do informacji transportowej dla wszystkich, w tym dla osób ze specjalnymi potrzebami, w tym z ograniczeniami ruchowymi.

Do projektu przystąpiło już wiele miast oraz instytucji odpowiedzialnych za transport na terenie naszego kraju. Są to między innymi: Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie,  Koleje Śląskie,  Łódzka Kolej Aglomeracyjna,  Pociągi międzywojewódzkie PKP Intercity,  Pociągi międzynarodowe PKP Intercity,  Pomorska Kolej Metropolitalna,  komunikacja miejskie w Białej Podlaskiej, w Białymstoku, w Bolesławcu,  w Bydgoszczy,  w Częstochowie,  w Ełku, w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, w Giżycku,  w Inowrocławiu,  w Jeleniej , Kielcach,  w Lesznie, w Pabianicach, w Sanoku i Zagórzu, wiele innych.

Dane dotyczące Mławy to rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich ze stacji kolejowej Mława - https://przyjazdy.pl/test-km/stacja/37226 oraz Mława Miasto -  https://przyjazdy.pl/test-km/stacja/37218, Intercity - https://przyjazdy.pl/ic/stacja/37226/mlawa. Niebawem w bazie znajdzie się także dostęp do rozkładu jazdy Mławskiej Komunikacji Miejskiej (MKM).

 


Adres źródłowy: http://mlawa.pl/artykul/przyjazdypl-mlawa-w-ogolnopolskiej-bazie-transportu-publicznego