Mława

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Magdalena Grzywacz


„Szóstka” będzie miała dwa nowoczesne monitory dotykowe

Publikowane od

Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie zdobyła dofinansowanie w programie „Aktywna Tablica” Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pieniądze przeznaczy na zakup dwóch interaktywnych monitorów, które ułatwią i uprzyjemnią dzieciom naukę. Prawdopodobnie będą na wyposażeniu szkoły już od września.

Jednym z najważniejszych warunków przystąpienia do programu „Aktywna Tablica” było posiadanie przez szkołę łącza internetowego o prędkości co najmniej 30 Mb/s. „Szóstka” ten wymóg spełnia dzięki łączu światłowodowemu. Aby otrzymać dofinansowanie, szkoła musiała do 15 kwietnia złożyć wniosek do organu prowadzącego, czyli w przypadku „Szóstki” – Miasta Mława. Burmistrz Sławomir Kowalewski zdecydował o przyznaniu szkole 3,5 tys. zł dofinansowania na zakup interaktywnych monitorów. Pozostałą kwotę – 14 tys. zł – szkole przyznało Ministerstwo Edukacji Narodowej (wsparcie zostanie przekazane organowi prowadzącemu przez wojewodę do 30 czerwca).

Dyrektor Piotr Piwowarski przewiduje, że uczniowie SP nr 6 z nowych monitorów będą korzystać już we wrześniu. Mają to być dwa urządzenia o przekątnej ekranu co najmniej 65 cali. Jedno z nich znajdzie się w sali językowej i będzie pomocą dydaktyczną dla dzieci z klas IV-VIII, natomiast drugie pomoże w nauce uczniom klas I-III. – To będą znakomite narzędzia do wdrażania edukacji multimedialnej wśród naszych podopiecznych – ocenia Piotr Piwowarski. Sprzęt uzupełni dotychczasowe zaplecze techniczne placówki (w 9 salach lekcyjnych znajdują się już tablice interaktywne, a w 6 – projektory).

KN / UMM

Adres źródłowy: http://mlawa.pl/artykul/szostka-bedzie-miala-dwa-nowoczesne-monitory-dotykowe