Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Z zerówkowiczami o ślubach, Wojciechu i historii miasta

Magdalena Grzywacz / 11 czerwca 2018

Jak mieliśmy niedawno okazję się przekonać, dzieci z klasy 0 c Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie wiedzą, kto jest burmistrzem Mławy, czym się zajmuje rzecznik prasowy i do czego służą odblaski. Pewne rozbieżności były tylko co do tożsamości tajemniczej postaci w herbie miasta.

Zerówkowicze z „Dwójki” odwiedzili mławski magistrat w piątek 8 czerwca 2018 r. Po ratuszu oprowadzała ich Rzecznik Prasowa Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz. Pokazała im kilka ciekawych pomieszczeń w budynku, w tym oczywiście to najważniejsze – gabinet burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Jak się okazało, dzieci nie miały żadnego problemu z identyfikacją gospodarza ratusza na zdjęciach. Z zainteresowaniem słuchały też opowieści o Józefie Piłsudskim, którego portretów w gabinecie jest całkiem sporo, i o państwach, z którymi Mława nawiązała przyjacielskie relacje.

Dzieci zobaczyły także największe pomieszczenie ratusza – salę ślubów, odwiedziły wydział spraw obywatelskich, dowiedziały się, co przed laty mieściło się w piwnicy magistratu (miejski areszt) i poznały historię św. Wojciecha – patrona miasta, który widnieje w herbie Mławy (początkowo zdania przedszkolaków co do tożsamości tajemniczego pana między wieżami były podzielone). Jak się okazało, domyślały się nawet, czym się może zajmować towarzysząca im pani rzecznik („pisze prasę”). Na pamiątkę swojego pobytu w magistracie otrzymały słodkie upominki i odblaski (tutaj również zabłysnęły wiedzą, doskonale bowiem sobie uświadamiały, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie tych kolorowych gadżetów).

Dziękujemy bardzo za miłą wizytę i zapraszamy do kolejnych odwiedzin ratusza!

KN / UMM