Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Z burmistrzem o placach zabaw i drugim śniadaniu

Magdalena Grzywacz / 16 maja 2018

Przedszkolaki z grupy Gumisie z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3 (ZPO nr 3) odwiedziły Burmistrza Miasta Mława. Ze Sławomirem Kowalewskim rozmawiały we wtorek 15 maja 2018 r. m.in. o ważnych dla nich inwestycjach i zajęciach, które najbardziej lubią w szkole. Zwiedziły też ratusz i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku św. Wojciecha.

Owe ważne inwestycje to oczywiście place zabaw, z których dzieci chętnie korzystają. Z radością przyjęły od burmistrza informację, że duży i nowoczesny plac powstanie niebawem przy budynku dawnej popówki w miejskim parku. Młodzi goście Sławomira Kowalewskiego chętnie dzielili się z nim swoimi przemyśleniami na temat drugich śniadań (dobrze wiedzą, że to niezwykle ważny posiłek w ciągu dnia), zajęć w szkole (bardzo polubiły te z instrumentami muzycznymi) oraz bezpieczeństwa na drodze (noszenie kamizelki odblaskowej to dla nich sprawa oczywista). Burmistrz opowiedział im z kolei o kilku ważnych osobach, których portrety wiszą w jego gabinecie (m.in. goszczącym przed laty w mieście prezydencie Ignacym Mościckim oraz papieżu Janie Pawle II – honorowych obywatelach Mławy) i pokazał flagi zaprzyjaźnionych z naszym miastem państw.

Po spotkaniu ze Sławomirem Kowalewskim, do zwiedzania ratusza zaprosiła przedszkolaków Rzecznik Prasowa Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz. Pokazała im m.in. barwny witraż z herbem miasta, dwa tryptyki „Drzwi do Mławy” autorstwa Zdzisława Kruszyńskiego, galerię zdjęć dawnej Mławy w holu na piętrze magistratu oraz największe pomieszczenie budynku – salę ślubów. Opowiedziała maluchom wiele ciekawostek dotyczących miasta, zdradzając m.in., jak doszło do wybudowania ratusza, jak wielkie zniszczenia poczyniły w Mławie przed laty pożary oraz skąd się wzięła pompa wodna na Starym Rynku. Na koniec zaprosiła dzieci do ukwieconego patio na tyłach ratusza oraz przed pomnik św. Wojciecha, gdzie mogły obejrzeć wmurowany w chodnik herb miasta. Nie zabrakło też pamiątkowej fotografii przy statui patrona miasta.

KN / UMM