Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wystawa dziennikarza w Galerii 13

Agnieszka Puzio-Dębska / 06 listopada 2018

W tym roku Szymon Wyrostek obchodzi 15-lecie działalności dziennikarskiej, dlatego też Galeria 13 zaprasza z tej okazji na otwarcie wystawy i spotkanie z dziennikarzem. Spotkanie zaplanowano w piątek 9 listopada br. o godz. 18.00 w siedzibie galerii w Centrum Medycznym w Mławie ul Żwirki 26.

Materiał wystawy obejmuje 50 zdjęć, typowo dziennikarskich  przedstawiające ciekawe miejsca,  zaskakujące wydarzenia z życia Mławy, okolic i nie tylko (sport, kultura, polityka, życie codzienne, portrety ludzi itp.). Wystawę uzupełniają  najlepsze artykuły i wywiady Szymona, które napisał i przeprowadził pracując w różnych gazetach.

Szymon Wyrostek - ur. 23 marca 1984r w Ciechanowie. Ukończył SP nr 3, następnie LO im. St. Wyspiańskiego w Mławie. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął 30 października 2003 r. w Nowym Kurierze Mławskim jako korespondent, później jako dziennikarz pisujący okolicznościowe felietony. W sezonie 2004-2005 redagował rubrykę sportową opisując m in. mecze MKS Mława w 2 lidze piłki nożnej. Następnie pracował w Kurierze Żuromińskim, Przasnyskim, Ostrołęckim i Gazecie Mławskiej. Był pierwszym redaktorem naczelnym bezpłatnego tygodnika „Mławiak”, który ukazywał się w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Także redaktor naczelny Naszego Przasnysza, Gazety Mławskiej, Kuriera Sierpeckiego i Nowego Kuriera Ostrów Mazowiecka. Obecnie pracuje jako naczelny Gazety Działdowskiej. Od 2007r czynny członek Stowarzyszenia Polskich Mediów. Autor setek artykułów i wywiadów m in. Kazimierzem Górskim, Zbigniewem Wodeckim, Zenonem Laskowikiem, Golec Orkiestra, zespołem Boys, Dodą, Szymonem Wydrą, Mandaryną, Piotrem Kupichą, Sławomirem Świerczyńskim, kabaretem Koń Polski. Należał do Komitetu Organizacyjnego 10 zjazdu I LO w Mławie. Drugą pasją Szymona jest fotografia dziennikarska. Swoje zdjęcia prezentował po raz pierwszy w Galeria 13 w marcu 2008r na wystawie pt. „Zatrzymane w Kadrze”. Jego największym hobby jest kolekcjonowanie breloków do kluczy. Ma ich ponad 600 sztuk. Były one pokazywane na specjalnej wystawie w listopadzie 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie. W najbliższym czasie planuje napisać książkę o historii breloczków i jest na etapie zbierania materiałów.

W czasie wernisażu m. in. jubilat opowie o sobie, podsumuje to, co najważniejsze wydarzyło się w ciągu jego pracy zawodowej, a także powie o planach na przyszłość i oprowadzi po wystawie. Będzie także konkurs z nagrodami. Muzycznie imprezę będzie wspierała Oliwia Szczepańska uczennica I LO im St. Wyspiańskiego w Mławie. Nie zabraknie także lampki szampana i słodkiego poczęstunku.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia przychodni do 8 grudnia 2018r.

Polecam i serdecznie zapraszam Janusz Dębski opiekun Galerii 13.

Obrazki galerii: