Wielki sukces Płetwala. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wielki sukces Płetwala. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej

Krzysztof Napierski / 19 kwietnia 2019

W dniach 13-14 kwietnia br. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie odbyły się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława. Spore sukcesy na tegorocznych zawodach odnieśli zawodnicy KP „Płetwal Mława”, których przygotowali Michał Chlastosz, Tomasz Szczepański, Przemysław Wółkiewicz i Robert Wieczorek.

Organizatorem zawodów był lokalny, mławski Klub Pływacki „Płetwal Mława”, współorganizatorami zaś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki. Zawody były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, z dotacji „Sport dla wszystkich”. Sponsorzy dodatkowi to: firma Novago, Piekarnia Szczepkowscy,  Wodny Świat oraz Karczma Biesiadna z Dalni.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział blisko 400 zawodników z 30 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Zawody wzorem mistrzostw odbywały się pierwszego dnia metodą eliminacji i finałów na dystansach pięćdziesięciometrowych, drugiego dnia zawodnicy mieli do pokonania dystans stu metrów. Wszystkich podzielono na kategorie wiekowe: rocznik 2009 i młodsi, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004 i starsi.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu uplasował się KP „Płetwal Mława”, tuz za nim byli zawodnicy MKS Ochota Warszawa. Trzecie miejsce zajął MPKS Orka Ciechanów.

W klasyfikacji medalowej zwyciężył MPKS Orka Ciechanów, zdobywając łącznie 20 złotych medali, 5 srebrnych oraz 8 brązowych (ogółem 33). Drugie miejsce zdobył KP Płetwal Mława z wynikiem 18 złotych medali, 23 srebrnych oraz 26 brązowych (razem 67). Trzecie miejsce zdobyła drużyna MKS Ochota Warszawa, która może się pochwalić 16 złotymi medalami, 17 srebrnymi oraz 11 brązowymi (łącznie 44).

Szczegółowe listy laureatów wraz z osiągniętymi przez nich wynikami znajdują się w załącznikach pod tekstem.

W każdym roczniku i stylu zostały przyznane medale i dyplomy za 1., 2. i 3. miejsce. Oprócz tego przyznano także statuetki za pierwsze trzy miejsca dla najlepszej zawodniczki i zawodnika w poszczególnych rocznikach, oraz nagrody w postaci czepków pływackich lub bidonów. Dla najlepszych drużyn wg punktacji wręczono nagrody ze szkła z opisem imprezy. Zawodnikom, którzy poprawili rekord mitingu z poprzednich zawodów (rekordy w załączniku) wręczono duże plecaki sponsorowane przez firmę TYR. Ponadto wylosowano 3 rowery: jeden dla zawodnika mławskiego, jeden dla zawodnika przyjezdnego i jeden dla trenera.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.