Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Uruchamiamy zupełnie nową linię autobusową

Magdalena Grzywacz / 28 września 2018

Szanowni Państwo,

Mławska Komunikacja Miejska 10 października obchodzi czwarte urodziny. Bezpłatne autobusy zostały entuzjastycznie przyjęte przez mieszkańców. Każdego roku popularnymi MKM-kami przejeżdża ponad 300 000 pasażerów, a kursy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Gdy w 2014 roku uruchamialiśmy MKM-kę, wiedzieliśmy, że jest to projekt rozwojowy, który spotka się z dobrym przyjęciem, a mieszkańcy będą mieli realny wpływ na jego funkcjonowanie. Od tamtej pory dokonaliśmy kilku korekt, uwzględniając zgłaszane uwagi. Przed nami kolejna zmiana:

Od 1 października uruchamiamy zupełnie nową linię autobusową – nr 2. Połączy ona ulicę Żwirową (odnoga od Żuromińskiej) z ulicą Szreńską. Będzie wiodła ulicami: Żuromińską, Kościelną, Graniczną, Napoleońską, Piłsudskiego, Żwirki, Stary Rynek, Długą, Płocką, Andersa, Banku Miast, Podmiejską do pętli na ulicy Szreńskiej (rozkład jazdy jest w pliku do pobrania poniżej).

Nowa linia to dodatkowa oferta dla mieszkańców. Uruchamiamy ją poza obowiązującą umową z firmą MOBILIS SA, ponieważ zależy nam, aby MKM-ka objęła swym zasięgiem nowe obszary – między ulicami Żuromińską i Szreńską.

Do końca roku kursy będą odbywać się w dni robocze, od poniedziałku do piątku. Chcemy sprawdzić przyjęte rozwiązanie i wspólnie a Państwem, w miarę możliwości miasta, dostosować je do potrzeb pasażerów. Z autobusów linii 2 na przystanku Stary Rynek będzie można przesiadać się do „Jedynki” i w ten sposób docierać w inne punkty miasta np. do szpitala.

Obsługą nowej linii MKM zajmie się Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, spółka miejska, która w styczniu 2019 roku przejmie nadzór i prowadzenie wszystkich linii Mławskiej Komunikacji Miejskiej.

Czekamy na Państwa opinie i propozycje dotyczące funkcjonowania „Dwójki”. Prosimy przesyłać je na adres: mkmatmlawa [dot] pl

Życzę radosnego korzystania z MKM-ki – Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława