Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Uczyli się, jak efektywnie przeprowadzić termomodernizację

Krzysztof Napierski / 12 kwietnia 2019

Mieszkańcy Mławy, w tym urzędnicy i pracownicy jednostek zainteresowani zagadnieniami termomodernizacji budynków mieszkalnych, wzięli udział w bezpłatnym seminarium poświęconym tej tematyce zorganizowanym w sali ślubów w ratuszu. Poprowadził je dr inż. Szymon Firląg – ekspert z Politechniki Warszawskiej.

Seminarium „Kompleksowa termomodernizacja domów jednorodzinnych – jak ją skutecznie przeprowadzić i jakie są korzyści ekonomiczne, społeczne i środowiskowe” zorganizowano w sali urzędu w środę 10 kwietnia. Do udziału w nim zaproszono mieszkańców Mławy, którzy starają się o finansowanie lub dofinansowanie  kosztów wymiany źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława, pracowników Urzędu Miasta Mława oraz innych jednostek (Starostwo Powiatowe, Towarzystwo Budownictwa Społecznego), które są zainteresowane problematyką efektywnej termomodernizacji budynków mieszkalnych.

W seminarium uczestniczyło 19 osób. Słuchacze dowiedzieli się m.in., jakie korzyści wynikają z termomodernizacji budynków oraz jaka jest rola sektorów publicznego i prywatnego w dotarciu do inwestorów indywidualnych. Prelegent mówił także o właściwym przebiegu procesu termomodernizacji i audycie energetycznym oraz prawidłowym ocieplaniu przegród zewnętrznych, wymianie stolarki, modernizacji wentylacji i instalacji c.o. i c.w.u. Ostatni blok seminarium poświęcono możliwości wsparcia finansowego procesu termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Spotkanie zakończono dyskusją.

Współorganizatorami seminarium byli Burmistrz Miasta Mława oraz Fundacja Ziemia i Ludzie. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Termomodernizacja – to się opłaca”.

KN, GM / UMM

Obrazki galerii: