Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Szkoła Podstawowa nr 2 otrzyma dwie tablice interaktywne

Krzysztof Napierski / 12 czerwca 2019

Miasto Mława złożyło wniosek o dofinansowanie zakupu dwóch tablic interaktywnych w ramach rządowego programu Aktywna Tablica. Został on pozytywnie rozpatrzony i zakwalifikowany do dofinansowania.

Tablice z projektorem ultrakrótkoogniskowym trafią do Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z budżetu państwa i wynosi 14 000 zł., co stanowi 80 % wartości sprzętu. Pozostały koszt (3 500 zł) to wkład własny organu prowadzącego placówkę.

SP nr 2  jest ostatnią mławską szkołą podstawową, która otrzyma dofinansowanie. Pozostałe skorzystały z programu w poprzednich latach.  

Aktywna Tablica to rządowy program realizowany w latach 2017-2019, skierowany do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, artystycznych oraz szkół podstawowych w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, a także szkół i zespołów szkół przy placówkach dyplomatycznych. Jego założeniem jest dofinansowanie z budżetu państwa zakupu sprzętu, takiego jak: tablice interaktywne, projektory lub projektory ultrakrótkoogniskowe, głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku, interaktywne monitory dotykowe. Sprzęt ten jest wykorzystywany w celach edukacyjnych i pozwala na komfortową i efektywną pracę na zajęciach lekcyjnych. Do tej pory z programu skorzystało blisko 5 tysięcy placówek.

MP / UMM

Na zdj.: Lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie.