Twoje miejsce.
Twój czas.

SP4- świetny II Rzut Lekkoatletyczny

Sylwia Tryjanowska / 21 maja 2018

We wtorek 8 maja br. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się II Rzut Lekkoatletyczny szkół podstawowych. W zawodach rywalizowano na bieżni na dystansach 60, 100, 600 i 1000 metrów, oraz w konkurencjach technicznych takich jak: skok w dal, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą. Nasi uczniowie podobnie jak na I Rzucie spisali się znakomicie, uzyskując wiele bardzo dobrych wyników. Wśród klas VII pierwsze miejsce w biegu na 600 m. zdobyła Wiktoria Staszkiewicz, drugą lokatę w biegu na 100 m. uzyskała Nikola Kwiatkowska.

Kamila Grzegorzewska wywalczyła dwa medale, złoto w pchnięciu kulą i brąz w skoku w dal. Konrad Kuciński był dwukrotnie drugi, w biegu na 100 m. i w skoku w dal. W młodszej kategorii klas V-VI srebrny medal w biegu na 600 m. wywalczyła Julia Duchna, Bartłomiej Endrzejczyk zdobył złoto w rzucie piłeczką palantową. W biegu na 1000 m. Igor Olszewski stanął na drugim stopniu podium, a Jan Śledziński na trzecim. Cezary Moszczyński zajął trzecie miejsce w skoku w dal. Trzeba podkreślić, że wszyscy nasi lekkoatleci spisali się bardzo dobrze, uzyskując świetne wyniki w swoich konkurencjach. Brawo dla wszystkich.