Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

SP4 Spotkanie z ratownikiem medycznym

Sylwia Tryjanowska / 11 czerwca 2018

W poniedziałek 4 czerwca do klasy Ia zawitał ważny gość. Był nim ratownik medyczny , pan Marcin Szarpak, który pracuje w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej
w Mławie w zespole specjalistycznym wyjazdowym. Pan ratownik opowiedział dzieciom na czym polega jego praca i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest "pozycja boczna", w jaki sposób uciskać klatkę piersiową poszkodowanego i co należy robić w przypadku zasłabnięcia. Każdy z uczniów przećwiczył na fantomie udzielanie pierwszej pomocy. Przypomnieliśmy sobie również numery alarmowe do wszystkich służb ratujących życie i niosących pomoc w nagłych wypadkach. Uczniowie Ia zgodnie recytowali:

"Znamy już na pamięć numery alarmowe, gdy zajdzie potrzeba w głowie są gotowe 997 - tu policję się wzywa, 998 - straż pożarna przybywa, 999 - ważne życie i zdrowie, jedzie na sygnale szybkie pogotowie.

Zbliżają się wakacje. Niech będą wspaniałe ale przede wszystkim bezpieczne!

Więcej:

http://www.zpo2.mlawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2198:spotkanie-z-ratownikiem-medycznym&catid=9&Itemid=128