Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

„Siema Mława!”. Wielka Orkiestra zagra w niedzielę w Ogólniaku

Krzysztof Napierski / 09 stycznia 2019

Już w najbliższą niedzielę (13 stycznia) w hali widowiskowo-sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie rusza 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji pozdrowienia i zaproszenie dla mieszkańców naszego miasta przesłał Jerzy Owsiak. W tym roku jego fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Tegoroczny mławski finał rozpocznie się już w samo południe biegiem „Policz się z cukrzycą” wokół miejskiego parku. Ma on charakter rekreacyjny i profilaktyczny – może wziąć w nim udział każdy bez względu na wiek. Dla uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy, zaś zarówno dla biegaczy, jak i kibiców – grochówkę i herbatę na rozgrzanie. Ok. 12.45 przed budynkiem Ogólniaka zaplanowano inscenizację wypadku samochodowego. Impreza w hali zaś powinna się rozpocząć ok. 13.15. W programie przewidziano występy uczniów miejscowych szkół i przedszkoli, sportowców, wokalistów i tancerzy. Gwiazdami wieczoru będą mławskie zespoły Miasto Wewnętrzne (koncert o godz. 18.00) i Release (godz. 19.30). Imprezę zakończy o 20.00 „światełko do nieba” – w tym roku w nieco innej formule. Aby ograniczyć uciążliwości związane z wypuszczaniem w niebo fajerwerków (zwłaszcza hałas), tym razem światełko zostanie odpalone z tzw. lighsticków (światło chemiczne). Szczegółowy harmonogram niedzielnego finału WOŚP-u na plakacie poniżej.

Tradycyjnie już między poszczególnymi występami będą prowadzone licytacje przedmiotów – zebrane przy tej okazji pieniądze zostaną spożytkowane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali medycznych (przedmioty na licytacje może przekazać każdy – wystarczy przynieść je do sekretariatu I LO w Mławie przy ul. Wyspiańskiego 1 do piątku 11 stycznia br. włącznie). Wśród gadżetów, które będzie można tego dnia wylicytować, znajdą się m.in. koszulka sportowa i krawat z kolekcji burmistrza Sławomira Kowalewskiego (na zdjęciach poniżej).

Na wspomniany cel zostaną przesłane także dobrowolne datki przekazane przez osoby, które zechcą tego dnia skorzystać z badań kardiologicznych prowadzonych w Ogólniaku przez przedstawicieli mławskiego szpitala, a także przez spacerujących po mieście przechodniów wrzucających datki do puszek wolontariuszy legitymujących się identyfikatorami WOŚP-u .

Dodatkowo w hali liceum będą dostępne dla zainteresowanych stoiska straży pożarnej i policji (będzie można spróbować spaceru w alkogoglach) oraz nadmuchiwana zjeżdżalnia.

Specjalne zaproszenie do udziału w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skierował do mławian sam Jerzy Owsiak. Nagranie można obejrzeć na profilu facebookowym mławskiego sztabu: https://www.facebook.com/Final.WOSP.LOMlawa/videos/218393625705559/. Na stronie są też na bieżąco publikowane zdjęcia przedmiotów przekazywanych przez darczyńców na licytacje: https://www.facebook.com/Final.WOSP.LOMlawa/?__xts__[0]=68.ARA148sYh5YJQ7PiapjX_9RHQZK2I50rCyqHWPr8zS-ui1es9D1I2gW-FtFVbbo0zu_SXv--BeLZzjPIkEAsJqsAAFHYVYNqSD9vHKbv7HdpWgWMQPe8aoLrqZJwxUG9L0hpNdWEAfbzUdJ6E12tVoqUHjQofhor_zu6y2scLNZW7tv4IkfOSNMDZ2EFCXPnO-EpvKbGNqiRB-Pt53Rjrq2WqB3-COvJvb1BW0S6ID0Wj0G9rq_gaBGa8Xd2yU1VkDu4tM12W8kuMfC3MuFOmccq3fSW82NAZR5purgtfMFcI4MmYr--DwwAVt0Sx2JmMgphFC5z-Qsh55COwbkN1R-EZaU.

- Również zapraszam Państwa do włączenia się w tę charytatywną akcję – zachęca burmistrz Sławomir Kowalewski. Oj się będzie działo!

KN / UMM

Obrazki galerii: 

Do pobrania
WOSP plakat.jpg 1.17 MB