Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pierwszoklasiści z „Jedynki” oficjalnie pasowani na uczniów

Krzysztof Napierski / 09 października 2018

Wiedzą, że są Polakami. Wiedzą, do jakiej chodzą szkoły. Znają swojego patrona. Dziś mogą już z dumą obwieścić, że są uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Mławie. Uroczystego pasowania dokonała w piątek 5 października 2018 r. dyrektor placówki Janina Lampkowska.

Pani dyrektor najpierw postanowiła poddać swoich młodych podopiecznych małemu egzaminowi. Sprawdziła m.in., czy znają popularny „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz czy potrafią powiedzieć, jak się nazywa ich szkoła i przy jakiej ulicy jest zlokalizowana. Test pierwszaki zdały śpiewająco, mogły więc przystąpić do najważniejszych punktów piątkowej uroczystości: złożenia przysięgi na szkolny sztandar i pasowania na ucznia.

- Przysięga, przyrzeczenie, moje drogie pierwszaki, to jest coś bardzo, bardzo ważnego. To będą składane słowa, których trzeba dotrzymać, tak, żeby godnie reprezentować naszą szkołę, żeby byli z was dumni rodzice i panie, które przez ten pierwszy miesiąc nauki tak was cierpliwie przygotowywały do dzisiejszej uroczystości – zwracała się do pierwszaków Janina Lampkowska. Życzyła im, aby w swojej szkole czuli się wspaniale i z chęcią do niej przychodzili po naukę. Wyraziła przekonanie, że najbliższe lata zaowocują także wieloma nowymi przyjaźniami.

Wśród biorących udział w uroczystości znalazł się burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. Do rodziców apelował, aby zauważali postęp w nauce swoich dzieci i wspierali ich w niej, a także ściśle współpracowali z nauczycielami i dyrekcją. - Wszyscy odpowiadamy za przyszłość tych dzieci, młodych obywateli naszego miasta i kraju – podkreślał. Uczniom życzył samych sukcesów w kolejnych latach szkolnej nauki, a rodzicom, kadrze pedagogicznej i dyrekcji szkoły dziękował za ogromne serce wkładane w wychowanie młodych ludzi.

KN / UMM