Nominację w kategorii Junior Młodszy i Juniorzy 2015 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominację w kategorii Junior Młodszy i Juniorzy 2015

Cezary Lewandowski / 20 stycznia 2016

To najbardziej liczna kategoria. Dziesięć nominacji i aż sześć dyscyplin sportowych prezentują finaliści nominowani w kategorii Junior Młodszy i Junior 2015 roku. Prestiżowe tytuły Sportowców 2015 Roku zostaną wręczone podczas uroczystej Gali Sportu w sali kina MDK. Już dzisiaj zapraszamy!

B 1 Przemysław Cieślak, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława

Przemek to król strzelców 1 Ligi Okręgowej U-14! Tytuł zdobył na Mistrzostwach Ligi Okręgowej rocznika 2001, organizowanych przez Ciechanowsko-Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Był najlepszym strzelcem rozgrywek, w których zawodnicy Mławianki zajęli 1 miejsce, wygrywając wszystkie spotkania, a tym samym wywalczyli awans do Ligi Mazowieckiej.  Przeszedł pozytywnie testy w klubie Ekstraklasy – Lechii Gdańsk.

B 2 Katarzyna Kucka, Klub Sportowy Zawkrze Mława, piłka ręczna

Juniorka w piłkę ręczna, drużyna Gimnazjum nr 1 Mława. Wraz z drużyną zakwalifikowała się po raz trzeci do finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W 2014 rok zdobyła brązowy medal, a w 2015 – srebrny! W finałach zespół z Gimnazjum nr 1 uległ tylko Warszawie. Kasia jest najbardziej wszechstronną zawodniczką, bardzo dobrze gra z obronie, jako rozgrywająca rzuca dużo bramek i dobrze kieruje zespołem. Gra w drużynie Zawkrze Mława. W 2014 r. wystąpiła w kadrze Mazowsza w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

B 3 Dagmara Bogusławska, Klub Sportowy Zawkrze Mława, piłka ręczna

Juniorka w piłkę ręczna, drużyna Gimnazjum nr 1 Mława. Wraz z drużyną zakwalifikowała się po raz trzeci do finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W 2014 rok zdobyła brązowy medal, a w 2015 – srebrny! W finałach zespół z Gimnazjum nr 1 uległ tylko Warszawie. Dagmara zdobyła najwięcej bramek z zespołu. Była wyróżniającą się zawodniczką podczas całych rozgrywek. Trenuje piłkę ręczną w KS Zawkrze Mława i jest w drużynie podstawową zawodniczką.

B 4 Andżelika Łyczek, Klub Sportowy Płetwal Mława

Andżelika to Wicemistrzyni Polski Juniorów! W Mistrzostwach Polski w Pływaniu Juniorów 15 lat organizowanych przez  Polski Związek Pływacki sięgnęła po srebro! Andżelika pływa w Klubie Płetwal Mława od 2007 roku i cały czas utrzymuje się  w krajowej czołówce pływaków w swoim roczniku. Jest zawodniczką systematyczną, pracowitą i wytrwałą. Pracuje bardzo ciężko, aby osiągnąć tak wysokie rezultaty.

B 5 Przemysław Obłąkowski, Klub Sportowy Zawkrze Mława, lekkoatletyka

Przemek to bardzo ambitny zawodnik klubu „Zawkrze Mława”. Jego pracowitość zostaje nagrodzona osiągnięciami. W 2015 roku sięgnął po następujące laury. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych  w Toruniu zajął  IV miejsce  w trójskoku (13.50m). Również IV miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi (13,80m). Na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży w Siedlcach stanął na najwyższym podiom w skoku w dal (6,56m). Na początku tego roku na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego ustanowił swój nowy życiowy rekord w hali – 6.40 w skoku w dal.

B 6 Olga Pietrzak, Klub Sportowy Zawkrze Mława, lekkoatletyka

Wspaniała, utalentowana sprinterka. Talent sportowy idzie w parze z ciężką, systematyczną pracą. Obecnie Olga jest w kadrze Polski Juniorek, jest przygotowywana do udziału w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Świata Juniorów. W minionym roku stawała kilka razy na podium. Zajęła II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu w biegu na 60 m (7,70s), po złoto sięgnęła w biegu na 100 m (11.83s) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Natomiast na dystansie 200 m wywalczyła srebrny medal z czasem 24,60s.

B 7 Dawid Podlaski – KS ZAWKRZE MŁAWA, piłka siatkowa

Wraz z drużyną kadetów wystartował w II lidze juniorów, w której walczył o Mistrzostwo Mazowsza w piłce siatkowej organizowanej przez MWZPS. Uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Mławie, od 5 lat zawodnik KS ZAWKRZE Mława. Od dwóch sezonów podstawowy zawodnik na pozycji libero. Dawid w klubie jest jednym z kilku zawodników, który przeszedł całą drogę od małego siatkarza, aż do wieku juniora. Przygodę z siatkówką zaczynał w SP 7 pod okiem trenera Jerzego Gawlikowskiego. Dawid jest bardzo aktywnym sportowcem, wielokrotnie reprezentował szkołę w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym jak i rejonowym. Dawid z roku na rok robi duży postęp, w przyjęciu był pewnym punktem drużyny. W obronie niejednokrotnie podbijał piłki "nie do  wyjęcia", czym podrywał zespół do walki. Jego ambicja i wola walki udziela się całej drużynie.

B 8 Rafał Sulwirski, Klub Sportowy Zawkrze Mława, lekkoatletyka

Rafał obecnie jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, kierunek turystyka. Trenuje u naszego byłego mistrza – Michała Łukasiaka. Utalentowany, zdolny, pracowity zawodnik. W 2015 roku zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej w trójskoku z wynikiem 14,81 m. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu uplasował się na IV miejscu w skoku w dal.

B 9 Piotr Tkaczyk, Mławskie Centrum Sztuk Walki, kickboxing

Piotr jest bardzo ambitnym, pracowitym i zdolnym zawodnikiem. Ma duży talent. W jego 3 letnim stażu treningowym zdobył III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w kickboxingu w wersji full contact. To duży sukces zawodnika. Piotr cały czas robi postępy, podnosi poziom przygotowania techniczno – taktycznego. Jest bardzo zdeterminowany i nastawiony na sukces.

B 10 Szymon Zakrzewski i Julia Giesek, Klub Sportowy Mławskie Centrum Tańca

Szymon Zakrzewski i Julia Giesek startują w klasie B zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich. Od najwyższej, mistrzowskiej klasy krajowej A dzieli ich już bardzo niewiele. Szymon i Julia to najlepsza mławska para, jaką udało się wytrenować od początku istnienia klubu, zdobyli jak dotąd najlepsze miejsca na turniejach rangi mistrzowskiej. Obecnie są na 6 miejscu w tańcach standardowych i 2 w tańcach latynoamerykańskich w rankingu par klasy B w Polsce. Przykładowe wyniki z roku 2015 - 3 miejsce w tańcach standardowych  i latynoamerykańskich na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego II ROYAL CUP – Warszawa,  2 miejsce w klasie B oraz 5 miejsce w kategorii OPEN w tańcach standardowych na XIII MŁAWA OPEN - GRAND PRIX POLSKI juniorów starszych i młodzieży – Mława, 2 miejsce w klasie B na Festiwalu Tańca Grand Prix Polski w tańcach standardowych oraz 1 miejsce w klasie B na Festiwalu Tańca Grand Prix Polski w tańcach latynoamerykańskich – Baboszewo.