Nominacja w kategorii Senior i Weteran 2017 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacja w kategorii Senior i Weteran 2017

Cezary Lewandowski / 15 lutego 2018

W kategorii Senior i Weteran możemy oddać swój głos na sześciu nominowanych zawodników. Do rywalizacji stanęli: kolarze, triathlonistka, kick boxer oraz piłkarze. Seniorzy i Weterani czekają na Wasze głosy! Głosujemy!

C 1

Maja Bużycka

Klub Twister Team, triathlon

Maja od roku pod bacznym okiem trenera Wojciecha Łachuta trenuje niezwykle ciężką dyscyplinę jaką jest triathlon. Pierwszy sukces osiągnęła już w kwietniu 2017 roku zajmując 3 miejsce podczas 4 Mobility w Aquathlonie Pościgowym w Iławie, gdzie mogła zmierzyć się z czołówką Polski w swojej kategorii wiekowej. Po tym wydarzeniu Maja została powołana do kadry makroregionu. W czerwcu razem z zawodnikami SSP Orka Iława wystartowała w Mistrzostwach Polski Sztafet zdobywając 6 miejsce. W lipcu została powołana przez Polski Związek Triathlonu do Kadry Polski i reprezentowała Polskę w Turnieju Nadziei Olimpijskich na Węgrzech zdobywając 9 miejsce. Sierpień to czas Mistrzostw Polski. Maja wywalczyła 9 miejsce w MP w aquathlonie w Gdyni oraz 11 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kozienicach, gdzie wywalczyła również srebrny medal w sztafetach wojewódzkich. Dodatkowo zajęła 8 miejsce w Pucharze Polski w Triathlonie.

C 2

Adam Cichocki

Akademia Sztuk Walk SENSHI

Adam jest zawodnikiem Akademii Sztuk Walk SENSHI, gdzie trenuje kickboxing. W Mistrzostwach Świata w Kickboxingu walki K1 Kick Light w Atenach organizowanych przez federację ISKA zajął 2 miejsce. Pod koniec roku wziął udział w zawodach Pucharu Europy
w Kickboxingu, gdzie debiutował w walkach full contact K1. Po wygranej pierwszej walce
z powodu kontuzji musiał zrezygnować z dalszych walk.

C 3

Sebastian Milewski

Zagłębie Sosnowiec, piłka nożna

Sebastian jest wychowankiem Mławianki Mława, w której zdobywał pierwsze piłkarskie doświadczenie. W wieku 13 lat wyjechał do Warszawy, aby tam uczyć się i trenować w gimnazjum w klasie o profilu piłki nożnej. Po kilku latach gry dla Mławianki po ukończeniu pierwszej klasy gimnazjum próbuje nowych wyzwań i zmienia barwy klubu. Zapada decyzja o grze w Legionovi Legionowo, gdzie w pierwszej drużynie szesnastoletni Sebastian gra 42 oficjalne spotkania. Jeszcze podczas gry w Legionovii dostaje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski do lat 18. Od tamtej pory jest systematycznie powoływany do kadry, lecz teraz już do lat 20. W styczniu poprzedniego roku zgłasza się po niego Zagłębie Sosnowiec, które występuje w I lidze, więc bez większego zastanowienia zawodnik postanawia znów zmienić klub. W Zagłębiu do tej pory zagrał w 25 meczach.

C 4

Łukasz Różański

kolarstwo

Pan Łukasz jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Zarządzanie w sporcie. Amatorski kolarz górski jeżdżący dla Trigar MTB Team, a także zawodnik sekcji kolarstwa górskiego oraz lekkiej atletyki AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Trzykrotnie uczestniczył, a dwukrotnie zdobył medale Akademickich Mistrzostw Polski
w kolarstwie górskim. Pan Łukasz w 2017 roku został drużynowym brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w Chorzowie. Startował w barwach Uniwersytetu Gdańskiego. Został najlepszym zawodnikiem Uniwersytetu Gdańskiego na tych Mistrzostwach.

C 5

Michał Różański

kolarstwo

Michał (brat Łukasza) jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego i sportu w Gdańsku. Jest również amatorskim kolarzem górskim oraz zawodnikiem sekcji kolarstwa górskiego AZS AWFiS. W 2017 roku zdobył 1miejsca w kategorii OPEN w wyścigu Syngenta Koronowo oraz Pomerania MTB Maraton Kolbudy.

C 6

Marcin Tomczak

Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

Szybki jak błyskawica, w nogach uderzenie jak młotek. Tak można najkrócej scharakteryzować boiskowe poczynania Marcina. Trafił do Mławianki z sąsiedniego Działdowa, a szybko przekonał do siebie kibiców. Ich wiara w Marcina jest tak ogromna, że niektórzy właśnie od jego osoby rozpoczynają wyliczenia meczowe składu naszego zespołu. Jesienią okazał się najlepszym strzelec zespołu. Strzelił osiem goli, przy okazji zaliczając siedem asyst. Przez dziennikarzy portalu „Mazowiecka Piłka” wybrany do najlepszej jedenastki pierwszej części sezonu 2017/2018. Marcin dzieli się chętnie swoją piłkarska wiedzą. W Mławiance trenuje młodych adeptów futbolu z rocznika 2010-2012.