Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nie ma takiej choinki nigdzie...

Agnieszka Puzio-Dębska / 06 grudnia 2018

Podopieczni i opiekunowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przyozdobili choinkę w ratuszu własnoręcznie wykonanymi ozdobami. „To najpiękniejsze drzewko jakie widziałem, bo przyozdobione sercem” – powiedział jeden z klientów odwiedzających urząd.

Choinka z ręcznie wykonanymi ozdobami  stoi przy ratuszowych kasach. Podopieczni wykonywali ozdoby w ramach  programu  „W oczekiwaniu na święta ” - przygotowania do tradycyjnego świętowania  Bożego Narodzenia realizowanego przez Stowarzyszenie z dofinansowaniem Samorządu  Miasta Mława.

Praca nad  ozdobami była poprzedzona rozmowami i wyborem motywu, zdecydowano, że będą to anioły. Terapeuci objaśniali techniki konieczne do wykonania ozdób oraz włączali podopiecznych  w coraz to trudniejsze etapy pracy. Powstały aniołki z papieru, skrzydła anielskie, rozetki z aniołkami,  bombki zdobione koronką i bombki papierowe.
Choinka w ratuszu ma niepowtarzalny charakter, za co podziękowała terapeutom oraz podopiecznym zastępca burmistrza  p. Janina Budzichowska. Zarówno pracownicy urzędu, jak i klienci nie kryli wzruszenia oraz zachwytu podziwiając bardzo misternie wykonane ozdoby.

zdjęcia: Krzysztof Napierski