Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Jeździsz bez Karty Mławiaka? Sprawdź, jakie czekają cię konsekwencje

Magdalena Grzywacz / 08 stycznia 2019

Od nowego roku w autobusach Mławskiej Komunikacji Miejskiej prowadzone są kontrole pasażerów. Sprawdzane są bilety oraz posiadanie Karty Mławiaka, która upoważnia do bezpłatnego korzystania z usług MKM-ki. Posiadanie ważnego dokumentu podczas poruszania się komunikacją miejską jest obowiązkowe.

Firma TUREKCONTROL Kontrola Przewozów Pasażerskich, która zajmuje się sprawdzaniem biletów w MKM-kach, już pierwszego dnia kontroli wykryła sześć przypadków jazdy bez Karty Mławiaka. Kontroler wystawił sześć mandatów, których wysokość jest pięćdziesięciokrotnością ceny biletu normalnego (wynosi 200 zł).

Co zrobić, jeśli zgubiliśmy kartę?

Taką sytuację należy zgłosić w wydziale organizacyjnym urzędu miasta. Koszt wyrobienia nowej karty wynosi 50 zł. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy posiadacz karty zmienia swój adres zamieszkania – wtedy również konieczne jest wyrobienie nowego dokumentu.

Co należy zrobić, gdy jesteśmy posiadaczami karty, jednak w momencie kontroli nie mieliśmy jej przy sobie?

W takiej sytuacji należy napisać odwołanie, w którym uzasadniamy brak karty podczas jazdy. Druk odwołania otrzymamy w kancelarii ratusza.

Przypominamy również, że brak Karty Mławiaka podczas przejazdu nie jest jedyną sytuacją, która może okazać się problemem. Karane są również następujące zachowania:

  • posługiwanie się podrobionym dokumentem (biletem lub kartą) lub kartą kogoś innego;
  • przewóz rzeczy niedozwolonych;
  • brak ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi ustawowej lub handlowej;
  • brak ważnego biletu na przejazd.

Prosimy osoby podróżujące MKM-kami o przestrzeganie regulaminu przejazdu, który jest dostępny w każdym autobusie.

Mateusz Przybyszewski, MG/KSM