Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dziś możliwe burze i grad; upały do czwartku

Krzysztof Napierski / 30 lipca 2018

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego ogłosiło ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa mazowieckiego. Prognozowane burze i upały mają wystąpić m.in. na terenie powiatu mławskiego.

Dziś (30 lipca 2018 r.) do godz. 23.00 możemy się spodziewać burz z opadami deszczu – miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może wystąpić grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oszacowano na 80 procent.

Występujące już na naszym terenie upały mogą się natomiast utrzymywać jeszcze do godz. 20.00 w czwartek 2 sierpnia 2018 r. Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 32°C i temperaturę minimalną w nocy od 18°C do 21°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk to 90 proc.

W związku z prognozowanymi zjawiskami prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i zadbanie o zdrowie oraz bezpieczeństwo. Zachęcamy do spożywania dużej ilości wody, stosowania nakryć głowy, a jeśli to możliwe – ograniczenia czasu przebywania na powietrzu.

KN / UMM

fot.: Pixabay