Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

„Czwórka”: Za mundurem… chłopaki sznurem!

Magdalena Grzywacz / 13 czerwca 2018

Występy artystyczne oraz emocjonujące gry i zabawy to nieodłączne elementy festynów rodzinnych organizowanych przez Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. W tym roku gośćmi specjalnymi imprezy byli żołnierze V Mazowieckiej Brygady Wojsk Terytorialnych. Karierą mundurowego zainteresowani byli przede wszystkim chłopcy, najwięcej frajdy sprawił im (ale także rodzicom!) natomiast wojskowy quad.

W sobotę 9 czerwca na placu za Szkołą Podstawową nr 4 działo się naprawdę sporo. Na scenie prezentowały się utalentowane wokalnie dzieci, boisko zaś stało się areną rywalizacji w licznych ciekawych i wesołych konkurencjach sprawnościowych. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko malowania twarzy, nie brakowało też chętnych do ozdabiania barwnymi rysunkami kredą szkolnego chodnika.

Jeśli ktoś zmęczył się intensywną zabawą lub zapragnął po prostu pobudzić czymś wyjątkowym kubki smakowe, mógł kosztować różnych pyszności lokalnych producentów. Organizatorzy zadbali także o profilaktykę – zaproszeni sanitariusze udzielali lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej.

KN / UMM
Obrazki galerii: